Czym jest mikrodermabrazja diamentowa? Jakie są zalety mikrodermabrazji i wskazania do zabiegu, a jakie objawy niepożądane? Jest to zabieg, który pomaga usunąć martwy, zrogowaciały naskórek. Dzieje się tak poprzez złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka. Dobre wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej pobudza syntezę kolagenu i elastyny, a to zapewnia nam odbudowę, nawilżenie i odmłodzenie skóry.
Ten zabieg jest w szczególności dla osób, których skóra wymaga szczególnej opieki. Warto go wybrać jeśli decydujemy się na oczyszczenie i wygładzenie skóry. Mikrodermabrazja sprawdza się także na spłycenie blizn. Warte wskazania jest to, że do tego zabiegu nie są używane środki chemiczne, co czyni zabieg hipoalergicznym i mogą go stosować osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze.
Sam zabieg polega na mechanicznym usuwaniu warstwy rogowej aż do pożądanego efektu i jest postrzegany jako alternatywa dla peelingów i medycyny estetycznej. Stopień głębokości zabiegu zależy od następujących czynników: średnicy głowicy, stopnia gradacji diamentu, a także wybranego podciśnienia. Jedną z największych zalet mikrodermabrazji jest precyzyjna regulacja poziomu podciśnienia, która daje możliwość wykonania zabiegu nawet na płytko unaczynionej skórze. Zaletą tego urządzenia są także jednorazowe nakładki ścierające. Należy pamiętać, żeby odpowiednio przygotować skórę: przez pięć dni przed zabiegiem nie używać szorstkich gąbek do twarzy, kremów do depilacji ani peelingujących, których będziemy używać na poddawanej zabiegowi powierzchni.