Czym jest mikrodermabrazja diamentowa? Jakie są zalety mikrodermabrazji i wskazania do zabiegu, a jakie objawy niepożądane? Jest to zabieg, który pomaga usunąć martwy, zrogowaciały naskórek. Dzieje się tak poprzez złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka. Dobre wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej pobudza syntezę kolagenu i elastyny, a to zapewnia nam odbudowę, nawilżenie i odmłodzenie skóry.
Ten zabieg jest w szczególności dla osób, których skóra wymaga szczególnej opieki. Warto go wybrać jeśli decydujemy się na oczyszczenie i wygładzenie skóry. Mikrodermabrazja sprawdza się także na spłycenie blizn. Warte wskazania jest to, że do tego zabiegu nie są używane środki chemiczne, co czyni zabieg hipoalergicznym i mogą go stosować osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze.
Sam zabieg polega na mechanicznym usuwaniu warstwy rogowej aż do pożądanego efektu i jest postrzegany jako alternatywa dla peelingów i medycyny estetycznej. Stopień głębokości zabiegu zależy od następujących czynników: średnicy głowicy, stopnia gradacji diamentu, a także wybranego podciśnienia. Jedną z największych zalet mikrodermabrazji jest precyzyjna regulacja poziomu podciśnienia, która daje możliwość wykonania zabiegu nawet na płytko unaczynionej skórze. Zaletą tego urządzenia są także jednorazowe nakładki ścierające. Należy pamiętać, żeby odpowiednio przygotować skórę: przez pięć dni przed zabiegiem nie używać szorstkich gąbek do twarzy, kremów do depilacji ani peelingujących, których będziemy używać na poddawanej zabiegowi powierzchni.
Osoby ze skórą atopową i inną niezwykle wrażliwą, powinny koniecznie o tym poinformować specjalistę. Przeciwwskazania do zabiegu najlepiej omówić jednak ze specjalistą, co uchroni nas od niechcianych skutków ubocznych. Sam zabieg mikrodermabrazji ma jeszcze jedną zaletę, bo jest ratunkiem u osób, u których nie można wykonywać zabiegów z prądami i ultradźwiękami i można powiedzieć, że te zabiegi zastępuje.
Rezultaty mikrodermabrazji są widoczne od razu po zabiegu, skóra będzie zauważalnie gładsza i czystsza, może być jednak zaczerwieniona. Chwilowe objawy to m.in. pieczenie, swędzenie, czy zaczerwienienie skóry, jednak coraz mniej widoczne z każdym dniem (nie powinno się utrzymywać dłużej niż 2 dni). Wybór mikrodermabrazji nie łączy się z rezygnowaniem z codziennego trybu życia, należy jednak pamiętać, że nie można od razu wrócić do każdej normalnej aktywności. Należy unikać opalania, korzystania z solarium i chlorowanych basenów przez 48 godzin, a ponadto stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Warto też sprawdzić laserowy peeling węglowy Szczecin, specjalistyczne zamykanie naczynek Szczecin oraz inne wyjątkowe zabiegi na twarz Szczecin.
Mikrodermabrazja diamentowa niesie ze sobą szereg korzyści: skóra staje się świetlista, oczyszczona i zregenerowana. Mikrodermabrazję można nazwać świetnym i wszechstronnym zabiegiem. Najlepsze efekty są przy regularnym stosowaniu mikrodermabrazji, gdzie zrogowaciały naskórek jest regularnie usuwany do pożądanego poziomu. Częstotliwość wykonywania zabiegów zależy od tego jak intensywny jest nasz problem skórny, zazwyczaj ustalamy go razem ze specjalistą. Seria zabiegów wynosi 2-10 powtórzeń w odstępach około tygodnia.
Cała seria zabiegów zazwyczaj przebiega sprawnie i jest bezbolesna. Klientki czują się wysłuchane, a wszystkie działania są dopasowane do rodzaju skóry i jest to dla niej duża regeneracja. Polecamy skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą, bo możemy wiele zyskać, a zabieg nie jest mocno obciążający dla kieszeni, a może sprawić, że poczujemy się pięknie. Warto też zainteresować się naszą pełną ofertą, gdzie znaleźć można też taki zabieg jak profesjonalne usuwanie makijażu permanentnego Szczecin.